Bitcoin – waluta przyszłości

Rynki finansowe mniej więcej od wiosny tego roku z uwagą przyglądały się zmianom, jakim nieustannie poddawany był kurs bitcoin’a. Ta kryptowaluta w ostatnim czasie zdobyła tak ogromną popularność, a jej wartość osiągnęła tak spektakularny poziom, że sztuka zdobycia choćby 1 BTC do swojego wirtualnego portfela stała się nie lada wyzwaniem. Bardzo opłacalnym, warto dodać, wyzwaniem. W aktualnym momencie tworzenia tego artykułu 1 bitcoin wart jest 836$, czyli ok. 2650 polskich złotych. Aby zacząć zbierać tę wirtualną walutę należy założyć swój portfel, korzystając ze strony: http://bitcoin.pl/jak-zaczac, a następnie podążać zgodnie z kolejnymi krokami.

Co to jest bitcoin?

W odróżnieniu od polskiego złotego, dolara, czy jakiejkolwiek innej fizycznej waluty, bitcoin nie jest tworzony przez żadne państwo – jego emisję kontroluję algorytm, który pozwala wypuszczać na rynek określone porcje BTC. Ma to duże znaczenie ekonomiczne, bowiem podaż tej waluty jest przewidywalna i ograniczona do pewnego, ustalonego poziomu. Z tego też względu wiele osób do niedawnej pory trudniło się „wykopywaniem” bitcoin’ów przy użyciu mocy obliczeniowej swojego komputera. Aktualnie niestety metoda ta jest już przestarzała, gdyż moc całej sieci znacznie wzrosła, zatem zbieranie BTC ze swojego stacjonarnego sprzętu przyniesie jedynie grosze. Budowa specjalnych urządzeń, tzw. eruptorów, także wydaje się wątpliwa, a już na pewno bardzo chwiejna, bo przyszłość (kurs, stopień trudności „kopania”)  w dalszym ciągu stoi pod znakiem zapytania. Przed decyzją o budowie takiej machiny warto posiłkować się wyspecjalizowanym kalkulatorem, np. http://www.alloscomp.com/bitcoin/calculator

koparka bitcoin
koparka bitcoin

Zarabianie Bitcoin’ów

Bitcoin można zdobyć na wiele sposobów. W zasadzie z każdym dniem powstają nowe serwisy, które udostępniają taką opcję – mniej lub bardziej efektywną dla swoich użytkowników. Większość metod zarabiania realnych złotówek ma swoje odpowiedniki w bitcoin’owych meandrach. Tak np. zarabianie na skracaniu linków można podpiąć pod bardzo eksploatowany CoinURL, a klikanie w linki – BitVisitor lub CoinAd. Na naszym forum o zarabianiu znajdziemy nawet odrębny dział dotyczący tej kryptowaluty, a wewnątrz niego temat z bardzo obszerną listą serwisów podzielonych tematycznie ze względu na metody „bitcoinowego zarobkowania”.

http://zarabiam.com/Temat-Lista-serwisow-do-zdobywania-BitCoin-ow-80141

Inwestycja w Bitcoina

Bitcoin, jak każdą inną walutę, można zakupić, by sprzedać z myślą o przyszłym zysku. Specyficzny problem pojawia się jednak w momencie kalkulowania ryzyka – jeszcze kilka miesięcy temu 1 BTC nie kosztował nawet 100 zł, a dziś przekracza on 2,5 tys. zł i w zawrotnym tempie zwiększa swoją wartość. Wielu uważa, że to napompowany do granic możliwości balon, który lada moment pęknie – inni z kolei wychodzą z założenia, że aktualny zakup w przeciągu kilku, kilkunastu lat z pewnością powinien się zwrócić z przyzwoitym zyskiem. Jedno jest pewne – inwestycja swoich fizycznych, realnych pieniędzy powinna być zarezerwowana dla inwestorów o względnie stalowych nerwach, którym nieobce balansowania na naprawdę wysokiej linii ryzyka. 🙂 Dlatego też tymi, którzy nie lubują się w mimowolnym poceniu, gorączkowym sprawdzaniu wykresów i zaliczaniu kolejnych nieprzespanych nocy o wiele lepiej będzie zdobywać BTC we własnym zakresie. 🙂

Przyszłość Bitcoina?

Artykuł powoli chyli się ku końcowi. Aktualna wartość bitcoina – równe 848$, na polskie to 2689.21563 zł (dane z oficjalnej polskiej strony o bitcoin’ie). W ciągu około godziny, wartość 1 BTC wzrosła o 12$. Czy to dużo, czy mało? Jak długo jeszcze będzie utrzymywać się krzywa rosnąca? Kiedy „złapać” optymalny moment na wymianę? Te i inne pytania pozostaną w głowach nie tylko ekonomistów, ale też każdej osoby, która zainteresowała się tą jakże subtelną tematyką. Jedna rzecz jest jednak pewna: Bitcoin z pewnością w pewnym sensie zrewolucjonizował rynek i nie bez powodu nosi wysublimowany przydomek ‘waluty przyszłości – dla wolnych ludzi’.

Do pytań, dyskusji, dalszego zgłębiania wiedzy polecamy odrębny wątek na naszym forum

http://zarabiam.com/Temat-Zarabiamy-Bitcoiny-79226

Niech siła BTC będzie z Wami!

😉

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to Top