Jak zarabiać przez internet – Czy jest to możliwe?

Jak zarabiać przez internet – Czy jest to możliwe?

Wielu z was z całą pewnością zastanawiała się czy w internecie można zarobić, a jeśli tak to ile? To pytanie jest bardzo interesującym zagadnieniem ponieważ okazuje się że można zarabiać i to całkiem spore pieniądze! Ten artykuł przedstawi Wam kilka sposobów zarobku przez internet, więcej szczegółów i odnośników do docelowych programów, zapewne znajdziecie na Naszym forum zarabiam.com. Odpowiednio porządkując swój czas, koncentrując się na pewnych założeniach można dzięki zarobkom z internetu się utrzymać, a nawet żyć dość dostatnio, na co dowodem są zarobki użytkowników Naszej strony. Tylko pytanie jak to zrobić? Otóż sposobów jest co niemiara lecz różnica w możliwościach zarobku jest ogromna, co ważniejsze różnica w stopniu trudności rozpoczęcia zarabiania jest jeszcze większa. W tym artykule postaram się ogólnie omówić kilka najpopularniejszych metod zarabiania, musisz jednak pamiętać drogi czytelniku, że jest to zaledwie ułamek możliwości jakie oferuje praca przez internet.

BUXY
Na sam początek zajmijmy się najprawdopodobniej najłatwiejszym typem pracy w internecie którym jest klikanie w reklamy. Większość buxów jest stronami zagranicznymi, co przekłada się na zarabianie pieniędzy najczęściej w dolarach lub euro. Na czym to polega ? Dla użytkownika sprawa wygląda bardzo prosto. Rejestrujesz się na jednej z takich stron( szczegółowo omówię w kolejnych artykułach) i tam najczęściej wystarczy wejść w odpowiednią zakładkę, gdzie można już zacząć zarabiać poprzez samo wchodzenie na strony. Prawa że proste ? Tylko ile można za to dostać ? Jak widać jest to dość prosta czynność więc za jedno wejście nie można spodziewać się większych pieniędzy, a wręcz śmiesznie niskie. Większość buxów płaci za jedno wejście pomiędzy 0,1-0,25 centa. Oczywiście można spotkać linki droższe czasem nawet dochodzące do 1 centa lecz jest to rzadkość. W serwisach tego typu pojawia się kilkanaście reklam dziennie co dla większości jest ilością wręcz śmieszną. Więc jak zarobić więcej ? Z pomocą przychodzi nam programy partnerskie tych stron które polegają na ściąganiu kolejne osoby do klikania na daną stronę za pomocą swojego unikalnego linku polecającego. Od każdej takiej osoby która zarejestruje się z twojego linku dostaniesz dodatkowo pomiędzy 5-50 % jego zarobków przy czym on nic nie traci. By w jednym serwisie zarobić choćby kilka dolarów miesięcznie potrzebujesz kilkudziesięciu zaproszonych osób.W internecie można znaleźć bardzo dużo stron które oferują ten typ zarobkowania lecz trzeba być czujnym i nigdy do końca ufnym. W wielu tych stronach nawet jeśli zarobisz wymaganą ilość pieniędzy potrzebną do wypłaty i tak nigdy nie zobaczysz przelewu na swoim koncie. Niestety takich stron jest większość, lecz wciąż można znaleźć rzetelne buxy które dbają o swoich użytkowników.

klikanie w reklamy
Klikanie w reklamy

GPTR
Jest to bardzo podobna forma zarobkowania do buxów lecz tutaj strony są dużo bardziej rozbudowanie i jest znacznie więcej możliwości zdobywania środków. GPTR to skrót od angielskiego Get Paid to Read ( zarabiaj na czytaniu). Główną częścią tych programów jest przeglądanie e-maili reklamowych oraz przejście na stronę reklamodawcy. Zarobki za jedno wejście w zagranicznych serwisach kształtują się na poziomie 0,1-0,4 centa za jeden e-mail. W polskich stronach można spotkać od 0.25 grosza do maksymalnie 2 od jednego przeczytanego tekstu. Programy GPTR przeważnie oferują dodatkowo płatne wejścia na stronę( na tych samych zasadach co buxy), płatne zapisy( dostaniesz pieniądze za to że zarejestrujesz się na podanej stronie ), płatne pobrania ( pobierasz plik i za pobranie tego pliku dostajesz drobną premię do swojego konta), czasem można spotkać autosurfy, oraz inne najróżniejsze płatne zadania. Również tutaj niemal niezbędni do zarabiania są osoby które zarejestrują się z twojego linku( potocznie zwani poleconymi lub refellami (ang. referalls). Tutaj można spotkać nawet kilku stopniowe programy poleconych tylko na czym to działa ? Otóż w 2 stopniowym takim programie zarabiasz również na osobach które zostaną zaproszone przez osoby które ty zaprosiłeś ! Analogicznie to działa w wielostopniowych programach polecających.

zarabianie na czytaniu
Zarabianie na czytaniu

Surfbary
Surfbary są kolejną grupą kolejnych stron na których można sobie trochę dorobić, jednocześnie nie posiadając żadnych umiejętności i poświęcając tylko i wyłącznie swój czas. Choć w tych programach tak naprawdę wystarczy mieć włączony komputer. Ale powoli. Czym są surfbary ? Są tak samo jak buxy i Gptry programami reklamowymi w których zarabiamy oglądając reklamy, lecz w tym przypadku zasada zarobkowa jest inna. Najczęściej nie ma klikania w reklamy (lub jest bardzo mało linków na stronie), ale sedno działania tych stron jest inne. Każdy użytkownik który myśli o zarabianiu w surfbarach musi po rejestracji na stronie pobrać specjalny program który wystarczy odpalić na swoim komputerze. Program to postać małego okienka które jest cały czas na ekranie i w którym co kilkanaście sekund zmieniają się bannery reklamowe. Tak naprawdę aby uczestniczyć w tych programach wystarczy mieć tylko włączony komputer. Taka prostota jednak powoduje że zarobienie na minimum do wypłaty w pojedynkę może zająć długie miesiące przy założeniu że masz bardzo długo komputer włączony. I tu znów z pomocą przychodzi program poleconych. W surfbarach zdarza się spotkać nawet dziesięciostopniowe programy poleconych. Może i na 10 poziomie % taki zdobędziesz z każdej osoby która znajdzie się w tym „kręgu” nie będzie duży ale jest szansa że w tamtym miejscu będziesz miał bardzo dużo poleconych których niektórzy mają nawet ponad 1000.

zarabianie na wyswietlaniu reklam
Zarabianie na wyswietlaniu reklam

To są 3 bardzo popularne sposoby zarabiania w sieci, lecz oczywiście nie jedyne. Główną zaletą tych programów jest fakt że by z nich skorzystać nie są potrzebne żadne kwalifikacje, a jedynie posiadanie sprawnego komputera podłączonego do internetu. Znacznie popularność tych metod zwiększa fakt, że by w nich uczestniczyć nie jest wymagane 18 lat i w większości przypadków 13 latkowie mogą z nich bezkarnie korzystać i zarobić sobie kilka złoty na jakieś drobne wydatki.
Jak zarabiać przez internet – Czy jest to możliwe? Czy zarabianie przez internet może pozwolić na godne życie i pracę w domu za pośrednictwem internetu? Poniżej postaram się opisać inne, bardziej dochodowe metody na zarabianie online.

UPLOAD PLIKÓW – PPD oraz PPA
Na sam początek dość prosta metoda na dorobienie sobie kilku złoty. Na czym to polega ? Tak naprawdę jest to banalnie proste. Teoretycznie wystarczy wgrać plik na odpowiedni serwer, i spróbować udostępnić go do jak największej liczby ludzi by go pobrali. Jak to wygląda w praktyce ? Już trochę ciężej, rozróżnia się dwa typy serwisów które płacą za pobieranie waszych plików, są to PPD (Pay Per Download) i PPA (Pey Per Action).
PPD – Są to hostingi w których pobranie pliku jest całkowicie darmowe i użytkownik nie ma żadnego problemu z dostępem do twojego pliku. Zarobki w tych systemach są zróżnicowanie i zależą od kilku dość ważnych czynników. Najważniejsze z nich to wielkość pliku, oraz grupa kraju z w którym znajduje się osoba która pobiera dany plik( w krajach lepiej rozwiniętych stawki są większe, a w tych słabiej rozwiniętych są dość znacznie niższe) Tu stawki są liczone za 1000 pobrań twojego pliku i wahają się przeważnie w granicach około kilku, kilkunastu dolarów. Na te hostingi warto wrzucać dość popularne pliki tak by nie było problemu z chętnymi do pobierania ich, najpopularniejsze typy plików wgrywane na tego rodzaju strony to : gry, filmy, duże paczki z grafiką, większe programy komputerowe.
PPA – Tu pojawia się już problem dla osoby, która chciałaby pobrać dany plik, gdyż aby go należy wykonać jakaś akcję(jak sama nazwa wskazuje) najczęściej jest to rejestracja na jakieś stronie, wykonanie ankiety, ale nie rzadko zdarza się że należy wysłać SMS co znacząco redukuje ilość pobrać. Stawki za jedno pobranie są dość spore bo można dostać od kilku centów za jedno pobranie, ale może to być nawet 27$ (oferty zagraniczne są znacznie lepiej opłacane). Jest to jedna z ciekawszych form zarabiania przez internet, wielu użytkowników forum zarabiam.com, potrafi dzięki tej metodzie pozyskać dochód przewyższający zarobki prezydenta Naszego kraju.

zarabianie na uplodzie
Zarabianie na uplodzie

ANKIETY
Tak można również zarabiać wypełniając zwykłe ankiety w internecie ! O dziwo czasem można z tego wyciągnąć całkiem godziwe pieniądze, co wielu z was może zaskoczyć. Na jakiej zasadzie to wszystko działa ? Na świecie tysiące( pewnie nawet miliony) firm chce poznać swoich klientów jak najlepiej, chcą wiedzieć co lubicie robić, w co grać, co jeść i jeszcze setki innych informacji. Tylko pytanie jak je zdobyć? Wiele z tych firm zwraca się do którejś z instytucji która zajmuje się badaniem opinii publicznej, zleca im przeprowadzenie badania i tylko czeka na wyniki. To właśnie te firmy układają odpowiednie ankiety, oraz wysyłają je do ściśle określonych odbiorców którym płacą jakaś część swoich dochodów tylko po to by przeprowadzić rzetelne pomiary i dać swoim zleceniodawcą jak najbardziej zbliżone do prawdy wyniki. Z całą pewnością nie opłaca się w żadnej ankiecie „strzelać” w odpowiedzi, lecz najlepiej odpowiadać zgodnie z prawdą. Istnieje szansa wykrycia takich „snajperów” i z czasem możecie dostawać coraz to mnie ofert wypełniania ankiet. Jeśli chodzi o czas który należy poświęcić na wypełnienie takiej ankiety to pomiędzy 5 a nawet 40 minut, lecz zarobki niejednokrotnie są tego warte ponieważ za ankietę można dostać kilka złotych. Oczywiście najbardziej opłacalne są ankiety anglojęzyczne co dla osób dobrze posługujących się angielskim nie powinno sprawić najmniejszego problemu, gorzej z tymi którzy z nauką języków są lekko do tyłu, dla tych pozostają tylko i wyłącznie oferty polskie

zarabianie na ankietach
Zarabianie na ankietach

COPYWRITING
Copywriting czyli pisanie płatnych tekstów, jest jednym z łatwiejszych sposobów zarabiania w sieci, a internet daje w tej dziedzinie bardzo wiele interesujących możliwości. Jeśli jesteś osobą kreatywną lubiącą przelewać myśli na słowa, to ten sposób zarabiania jest idealny dla ciebie.
Nawet nie spodziewacie się ile można znaleźć w internecie zleceń na pisanie różnego rodzajów tekstów, artykułów i najróżniejszych innych ofert pisanych. W roku szkolnych często uczniowie szkół szukają kogoś kto za parę złotych napisze dla nich wypracowanie, zadanie lub jakiś referat. To oczywiście tylko jedna z możliwych dróg do wyboru, można na przykład odpłatnie pisać posty na tworzących się forach internetowych których administratorzy często są zdeterminowani by to ich forum stałą się wiodącym miejscem dyskusji w danej tematyce. Czasem można natknąć się na propozycje pisania artykułów dla gazet internetowych, stron sportowych. Przy odrobinie szczęścia można znaleźć naprawdę opłacalne zajęcie które poprawi stan twoich finansów. Copywriterzy są często wykorzystywani do pisania tekstów SEO, nasyconych słowami kluczowymi, które wspomagają pozycjonowanie.

seo-copywriting
Seo-copywriting

Programy Partnerskie
Kolejnym ważnym źródłem dochodu z internetu są liczne programy partnerskie, które często mona spotka w wielu internetowych. Tylko na czym to polega? W skrócie można powiedzieć, że dzięki tobie (głównie za sprawą linków z twoim unikalnym ID), ktoś kupi jakiś przedmiot w sklepie internetowym, z którego programu partnerskiego ty korzystasz. Dana witryna internetowa zarobiła na sprzedaży tego przedmiotu, jednocześnie dzieląc się z tobą częścią zysków z sprzedaży tego przedmiotu. Niemal wszystkie firmy, które oferują możliwość zarabiania w internecie posiadają różnego rodzaju programy partnerskie. Na tych stronach dzięki temu można już dość sporo zarobić, choć trzeba pamiętać że pieniądze jakimi tam się obraca są stosunkowi niewielkie, wystarczy wyobrazić sobie ile można zarobić w środowiskach w których kwoty jakimi strony obracają są tysiąc razy większe większe.
Oczywiście by najskuteczniej zarabiać na programach partnerskich jest potrzebna strona internetowa, dzięki czemu można dotrzeć do dużo większej rzeszy odbiorców niż przy innych sposobach promowania. Oczywiście można obyć się bez tego, można proponować znajomym, którzy planują zakup czegoś co akurat jest w ofercie jednego z programów partnerskich w którym uczestniczysz i zachęcić ich do zakupu z danej oferty, można też promować linki w komunikatorach np. na gg, każdy kto posiada facebooka również ma szanse zdobyć kilku potencjalnych klientów. Bardzo dobre efekty daje promowanie programów partnerskich na dużych fanpagach facebooka, który już dawno stał się jednym z najsilniejszych marketingowych social media. Sposobów promocji jest tak wiele jak samych programów partnerskich, warto szukać programów partnerskich, które pokrywają się z Naszą grupą docelową, czyli jeśli posiadamy bloga o bukmacherstwie, to nie promować obniżki cen w pasażach handlowych, tylko oferty promocyjne związane z obstawianiem w zakładach internetowych.

program partnerski
Program partnerski

Zarabianie na reklamach
Zarabianie na witrynach internetowych może być niezwykle dochodowe, przy stosunkowo niskich nakładach finansowych, dzięki czemu nie ponosi się zbyt wielkiego ryzyka. Niestety tam gdzie możliwości zarobkowe są wielkie, tam szansa powodzenia jest bardzo mała. Wiele osób mozolnie buduje swoje witryny internetowe licząc na to że strona zacznie zarabiać choć na siebie, a w przyszłości być może przyniesie zyski również dla samego właściciela. Równie wiele osób zrezygnowało z prowadzenia swoich serwisów z najróżniejszych powodów, jedni ze względu na ciężar finansowy jakim z pewnością jest utrzymanie strony w początkowym fazie działania, inni zrezygnowali ze względu na brak czasu, jeszcze innym się po prostu znudziło. Przez takie osoby w sieci można w tej chwili znaleźć miliony martwych stron internetowych do których niejednokrotnie jest bardzo ciężko dotrzeć. Ale jak ty masz zbudować dochodowy serwis internetowy? Sposobów i pomysłów może być równie dużo jak ludzi na świecie, lecz najważniejszy jest ciekawy i w miarę unikalny pomysł, który przyciągnie szereg stałych bywalców na twoją stronę. Kolejnym ważnym krokiem jest wybranie firmy hostingowej dla twojego serwisu, a następnie zainstalowanie jednego z wielu skryptów. Wybór jest niezwykle szeroki, ponieważ znajdziemy dziesiątki skryptów for, blogów, aż do niezwykle rozbudowane CMSy (za te bardziej rozbudowane będzie trzeba zapłacić dość sporo, jednak płatny wcale nie znaczy lepszy). Po wybraniu odpowiedniego skryptu można zacząć tworzyć treść twojej strony, która będzie głównym czynnikiem który zadecyduje czy użytkownik będzie wracał na twoją stronę czy też nie. Gdy strona jest już gotowa, można rozpocząć jej promocję w sieci tak by przyciągnąć możliwie wielu odwiedzających. Ten proces zazwyczaj trwa dość długo zanim dostateczna liczba osób przekona się do twojej strony. Gdy średnia liczba unikalnych odwiedzających nasz serwis wzrośnie do ok. 300 dziennie można zacząć myśleć o dodaniu reklam na twoją stronę. Najpopularniejszą i chyba najskuteczniejszą formą reklamy jest reklama kontekstowa. Ile można tam zarobić ? To już zależy od całego szeregu najróżniejszych czynników począwszy od ilości kliknięć w reklamy, przez treść strony aż do umiejscowienia reklamy na naszej stronie. Cena za kliknięcie waha się od kilku groszy/centów do nawet kilkudziesięciu złotych/euro. Najlepszą w tej chwili ofertę posiada światowy gigant google Adsense, który jednak pilnuje swoich pieniędzy i wszelkie nieprawidłowości związane z twoim kontem skutkują natychmiastową blokadą konta. Adsense rozlicza się z nami w modelu w którym zarabiamy od kliknięcia w banner reklamowy. Najlepiej płatna tematyka dla reklam to biznes, medycyna lub prawo, są wąskie grupy społeczne, które obracają się w tej tematyce, dlatego też “cennych” stron o ciekawym kontekscie jest niewiele, przekłada się to na CPC za kliknięcie, ma zagranicznych stronach na google adsense można zarobić znacznie więcej, jeden klik na takich stronach może być wart nawet KILKADZIESIĄT EURO! W Polsce trudno osiągnąć takie stawki, jednak na moich prywatnych stronach nie raz zdarzyło mi się, że wpadały kliki za kilka euro każdy. Gigant google nie jest oczywiście jedynym programem, jednak jest zdecydowanie najlepiej płatny. Innym modelem rozliczeniowym, niegdyś dość popularne było rozliczanie się od wyświetlenia bannera zwane CPM (taką ofertę miała firma CPM Profit która obecnie już nie funkcjonuje). Na czym on polega? CPM (Cost per mille) to zysk za tysiąc wyświetleń, średnio waha się on w granicach 10-20 groszy za 1000 unikalnych wyświetleń Naszej strony, zagraniczne odpowiedniki mają nieco lepsze stawki.

reklama adsense
Reklama adsense

Odpowiedzmy sobie zatem, Jak zarabiać przez internet? Banalnie prosto, wystarczy trochę chęci i samozaparcia, zarabianie w sieci jest dostępne zarówno dla nastolatków, studentów, rodziców, a także seniorów. Połączenie przedstawionych dotychczas sposobów zarobkowania może naprawdę przynieść dość spore pieniądze szczególnie, jeśli uda wam się zdobyć liczną siatkę poleconych do wielu programów. Najbardziej opłacalne jest zapisywanie się do wielu serwisów jednego typu co zwiększa twoje zyski, jednocześnie zmniejszając szansę, że nic nie dostaniesz przez bankructwo jednej z stron, głównie dotyczy to buxów oraz surbarów. Najlepiej również przed przystąpieniem do jakiegokolwiek programu poczytać opinie na jego temat, tak by upewnić się że wypłaca zarobione pieniądze.  Myślę że powyższy artykuł w dużym stopniu wprowadził nowicjuszy w tematykę zarabiania w sieci, w przyszłości z pewnością udostępnimy dodatkowe porady pokazujące jak zarabiać przez internet w praktyce.

5 thoughts on “Jak zarabiać przez internet – Czy jest to możliwe?”

  1. Szkoda tylko, że przy tym artykule pracowało zapewne kilka osób a podpisał się pod nim tylko admin…

    1. Oj Oleńka bycie malkontentem kiepsko Ci nie wychodzi, gdyż artykuł był pisany wyłącznie przeze mnie, a każdy inny członek ekipy ma swoje własne konto na blogu 🙂

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to Top