Motywacja? Jak brnąć w biznes? Jak się nie poddawać?

Motywacja? Jak brnąć w biznes? Jak się nie poddawać?

Motywacja. Jak się nie poddawać?

Wiele osób ma problemy z samozaparciem do podejmowania jakichkolwiek stałych działań. Chcą zarabiać, są świadomi tego że dany sposób na 80 – 90 procent przyniesie im dochód, jednakże po wykonaniu pierwszych kroczków, zaprzestają.
Problemy z motywacją i wiarą w siebie są największą przeszkodą na drodze stania się osobą finansowo niezależną, zwłaszcza jeżeli chodzi o osoby niepełnoletnie będące na utrzymaniu rodziców.

Czy „lenistwo”, „brak motywacji” i „brak wiary w siebie” całkowicie dyskwalifikują mnie z zarabiania w sieci?

Odpowiedź jest zawsze jedna i ta sama – NIE.
W każdym człowieku istnieje siła, wiara czy samozaparcie (nazywajcie to jak chcecie), które pozwala na podjęcie codziennego wysiłku chociażby do życia. Wystarczy więc zamienić to „żyję bo muszę” na „zarabiam bo muszę”, a sami będziemy zdziwieni jak szybko mnożą się nasze dochody – osiągniemy je oczywiście tylko i wyłącznie systematyczną pracą.

Nie ma patentu który zmotywowałby każdego, ponieważ każdy z nas jest inny, każdy wychował się w innym środowisku i każdy z nas natknął się na inne przeciwności losu.
Ja w ciężkie i leniwe dni zawsze ze skupieniem oglądam i przekładam na swoje życie filmik:

[youtube id=”Hwzx66HsONc” width=”600″ height=”350″]

Przy systematycznej pracy może nam pomóc lista celów, które musimy wykonać. Jest to spis jakichś naszych marzeń związanych ściśle z zarabianiem przez Internet i nagród które otrzymamy po osiągnięciu danego progu. Przykładowa lista może wyglądać w sposób następujący:

CEL

NAGRODA

  1. Zarobienie 10$
Brak
  1. Zarobienie 50$
Zakup MP4
  1. Założenie bloga komputerowego
Brak
  1. Zarobienie 100$ na blogu
Zakup Telefonu

Na liście nie ma daty, nie zapomniałem, po prostu nie ma jej tam być. Zarabianie przez Internet jest bardzo zmienne i często sposoby, które na pozór mogą przynosić dochód, nie przynoszą. A w przypadku nieosiągnięcia już pierwszego celu spowoduje całkowitą utratę wiary w siebie, a co za tym idzie, zaprzestanie zarabiania. Skoro nie osiągnąłem celu który sobie wyznaczyłem to zarabianie nie jest dla mnie – nieprawda.
Ważne jest by początkowe cele nie były zbyt wygórowane. Z czasem gdy już dojdziemy do wprawy, możemy podnosić sobie poprzeczkę, traktować zarabianie przez Internet jako zabawę, mimo że z początku mogło wydawać się to niemożliwe.

Każdy kto ma problem z motywacja niech już na samym początku stara się znaleźć coś co go motywuje. Może to być jakaś osoba, jakaś niemiła sytuacja, miła sytuacja, cokolwiek. Ważne aby dodawało do zarabiania tej brakującej mocy, która mimowolnie napędza Nas każdego dnia.

1 thought on “Motywacja? Jak brnąć w biznes? Jak się nie poddawać?”

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to Top